Statuetka Złoty Bankier

Plebiscyt na najlepsze produkty finansowe 2010

Który bank ma najlepsze konto dla internautów? Który ma wyróżniającą się ofertę kredytów hipotecznych, kart kredytowych, a w końcu, najciekawszą ofertę dla oszczędzających? Odpowiedzi na tego typu pytania dają liczne rankingi, analizy i badania. Biorą one pod uwagę różne cechy – cenę, oprocentowanie, zakres udzielanych w okienku informacji, czy jakość systemu transakcyjnego. Bardzo często brakuje tam jednak głosu samych klientów. Bankier.pl po raz kolejny ogłasza plebiscyt na Najlepsze Produkty Finansowe minionego roku.

To właśnie klienci wskażą, które usługi i produkty banków są godne polecenia, funkcjonalne, mają atrakcyjną cenę. W ten sam sposób dokonają wyboru banków mających przyjazne procedury, nowoczesnych i najbliższych klientowi.

Czym powinien się cechować najlepszy bank? To połączenie wielu różnych czynników. Od dobrego konta internetowego, poprzez korzystną ofertę kredytów, na atrakcyjnej ofercie depozytowej kończąc. Konkretny wybór zależy od preferencji każdego klienta. Dla jednych liczy się przede wszystkim cena, dla innych jakość doradztwa, dla jeszcze innych przyjazne procedury. Dlatego chcemy, żeby to właśnie klienci wybrali najlepsze banki w swoich kategoriach. Dzięki temu będzie można wskazać instytucje, które wyróżniają się na rynku pod względem więcej niż jednej kategorii, a tym samym uznać je za najlepsze banki 2010 roku.

W głosowaniu klienci będą mogli wyróżnić banki, które oferują ich zdaniem:

  • Najlepsze konto osobiste dla internauty
  • Najlepsza karta kredytowa
  • Najlepszy kredyt gotówkowy
  • Najlepszy kredyt samochodowy
  • Najlepszy kredyt hipoteczny
  • Najlepszy mobilny serwis bankowy

W żaden sposób nie chcemy narzucać co oznacza słowo „najlepszy”. Zostawiamy ocenę głosującym internautom. Każdy z nich może wskazać jeden bank w danej kategorii.

W ten sam sposób chcemy także wyróżnić instytucje oferujące produkty dla małych i średnich przedsiębiorstw. W tym przypadku głosowanie będzie dotyczyć banków, które oferują:

  • Najlepsze konto firmowe dla przedsiębiorcy internetowego
  • Najlepszy kredyt dla firm
  • Najlepsze produkty oszczędnościowe dla firm

Suma oddanych głosów pozwoli nam wybrać Złoty Bank 2010 roku.

W tegorocznej edycji także przewidzieliśmy osobną kategorię, jaką będzie „Innowacja finansowa 2010”. Z kilkudziesięciu zgłoszonych przez banki propozycji kapituła złożona ze specjalistów i ekspertów rynku finansowego wyłoni najbardziej nowatorski produkt.

Skład kapituły:

Marcin Jabłoński – Członek Zarządu PayU S.A.
Halina Kochalska - Open Finance, analityk
Paweł Majtkowski - Expander, analityk
Maciej Samcik - Agora SA, dziennikarz
Małgorzata O'Shaughnessy - Wiceprezes Visa Europe
Dyrektor Generalna: Polska, Czechy, Słowacja
Wojciech Boczoń, Redaktor Naczelny PRNews.pl
Tomasz Jaroszek, Redaktor Naczelny Przeglądu Finansowego Bankier.pl
dr Bogusław Półtorak, redaktor naczelny Bankier.pl, Przewodniczący Kapituły